Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Nowe zawody

Nowe zawody fotolia.pl

Do konsultacji skierowano projekt rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy oraz zakresu jej stosowania. Projektowane zmiany mają na celu dostosowanie przepisów rozporządzenia w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy oraz zakresu jej stosowania do zmian wprowadzonych przez Ministra Edukacji Narodowej w klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego oraz lepsze odzwierciedlenie zawodów identyfikowanych na rynku pracy.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej planuje wprowadzenie takich zawodów jak kierownik filharmonii/opery/operetki/orkiestry, kierownik zespołu pieśni i tańca/chóru, specjalista do spraw techniki dentystycznej, specjalista zarządzania dokumentacją oraz inspektora do spraw obrotu hurtowego lekami.

W ślad za klasyfikacją zawodów szkolnictwa zawodowego planuje się wprowadzenie technika szerokopasmowej komunikacji elektronicznej, technika mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, technika przemysłu mody, jeźdźca oraz mechanika operatora maszyn do produkcji drzewnej – wszystkie z oznaczeniem S.

Oznaczenie S planuje się również dodać do zawodów: technika automatyka, technika lotniskowych, szkutnika, służb operacyjnych, przetwórcy ryb i kierowcy mechanika.

Oznaczenie zawodu audytor planuje się zmienić na oznaczenie audytor/kontroler.

Zmiany mają wejść w życie 1 stycznia 2017 r.

Wt., 23 Sp. 2016 0 Komentarzy Dodane przez: Bernadeta Skóbel