Zmienia się rozporządzenie dotyczące Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 1 sierpnia 2001 r. w sprawie sposobu prowadzenia ewidencji grobów.
Zmiany dotyczą zakresu informacyjnego ksiąg cmentarnych i ma na celu zapewnienie spójności regulacji w tym zakresie z innymi przepisami prawa, a przede wszystkim z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 11 lutego 2015 r. w sprawie wzoru karty zgonu, w szczególności dostosowania zakresu danych. Nowością przewidzianą przez projekt jest procedura uzupełniania wpisów w księdze osób pochowanych na cmentarzu. Jednocześnie przewiduje się możliwość uzupełnienia ksiąg cmentarnych w odniesieniu do dzieci martwo urodzonych, w przypadku gdy zdarzenie to zostało zarejestrowane w rejestrze stanu cywilnego, a także na podstawie oświadczenia rodziców dziecka, jeżeli akt nie został sporządzony. Podobnie kwestia ta została uregulowana w odniesieniu do niezidentyfikowanych zwłok, których tożsamość została ostatecznie ustalona. Każdorazowo procedura uzupełnienia wszczynana jest na wniosek zgłaszającego zgon.
Kolejną zmianą jest odejście od kazuistycznych regulacji dotyczących sposobu wpisywania w księgach cmentarnych danych dotyczących osoby pochowanej, w szczególności w zakresie pisowni imion i nazwisk, na rzecz ogólnej zasady, według której dane w tych księgach powinny być zgodne z dokumentami przedstawionymi do pochówku, a więc rzeczywistą tożsamością osoby pochowanej.