Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

101 JST z dofinansowaniem zadań samorządowych z rezerwy subwencji ogólnej

101 JST z dofinansowaniem zadań samorządowych z rezerwy subwencji ogólnej fotolia.pl

14 województw, 32 miasta na prawach powiatu i 55 powiatów otrzyma w sumie 302,7 mln zł na dofinansowanie zadań samorządowych z rezerwy subwencji ogólnej w 2024 roku. Zespół ds. Infrastruktury, Urbanistyki i Transportu, działający w ramach Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, pozytywnie zaopiniował przedstawiony przez rząd podział środków.

Rezerwa subwencji ogólnej tworzona jest na mocy art. 26 ust. 1 ustawy z 13 listopada 2003 r. o dochodach jednostek samorządu terytorialnego. Środki rezerwy przeznacza się na dofinansowanie:

  • inwestycji na drogach publicznych powiatowych i wojewódzkich oraz na drogach powiatowych, wojewódzkich i krajowych w granicach miast na prawach powiatu,
  • utrzymania rzecznych przepraw promowych o średnim natężeniu ruchu w skali roku powyżej 2 tys. pojazdów na dobę, wskazanych przez ministra właściwego do spraw transportu,
  • remontu, utrzymania, ochrony i zarządzania drogami krajowymi i wojewódzkimi w granicach miast na prawach powiatu.

Ministerstwo Infrastruktury i Ministerstwo Finansów, po analizie i weryfikacji wniosków, przedstawiły wspólne stanowisko w sprawie podziału rezerwy subwencji ogólnej na 2024 r. Zaproponowany podział środków został pozytywnie zaopiniowany przez Zespół ds. Infrastruktury, Urbanistyki i Transportu KWRiST.

Źródło: MI

Załączniki:
Pobierz ten plik (Wykaz_zadań_które_uzyskały_dofinansowanie_rso_2024_(na_stronę).xls)Wykaz105 kB
Czw., 18 Kw. 2024 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska