Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Wrześniowy Zespół Społeczeństwa

Wrześniowy Zespół Społeczeństwa fotolia.pl

14 września br. posiedzenie w formule online odbył Zespół ds. Społeczeństwa Informacyjnego KWRiST.

Zespół zaopiniował następujące projekty. Projekt rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii w sprawie określenia wzoru formularza wniosku dotyczącego aktu planowania przestrzennego. KWRiST na posiedzeniu w dn. 30.08.23 r. wyraziła zgodę na upoważnienie Zespołu ds. Infrastruktury, Urbanistyki i Transportu do wydania opinii wiążącej. Projekt uzgodniony przez Zespół Społeczeństwa Informacyjnego.

Projekt rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii zmieniającego rozporządzenie w sprawie zbiorów danych przestrzennych oraz metadanych w zakresie zagospodarowania przestrzennego. Upoważnienie do wydania opinii wiążącej do tego projektu ma również Zespół ds. Infrastruktury, Urbanistyki i Transportu. Opinia pozytywna.

Projekt uchwały Rady Ministrów zmieniającej uchwałę w sprawie Inicjatywy „Wspólna Infrastruktura Informatyczna Państwa”. Do projektu Zespół nie wydał opinii, gdyż czekamy na wersje po konsultacjach.

Projekt rozporządzenia Ministra Cyfryzacji w sprawie określenia wzorów i sposobu wypełniania wniosków stosowanych przy zastrzeganiu albo cofaniu zastrzeżenia numeru PESEL. Opinia pozytywna (wiążąca).

Projekt rozporządzenia Ministra Cyfryzacji w sprawie udzielania pomocy publicznej i pomocy de minimis na cyfrową dostępność i ponowne wykorzystanie informacji w ramach programu Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021‒2027. Opinia pozytywna – wiążąca.

Pt., 15 Wrz. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Patrycja Grebla-Tarasek