Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Marcowy Zespół Społeczeństwa Informacyjnego

Marcowy Zespół Społeczeństwa Informacyjnego fotolia.pl

20 marca br. miało miejsce posiedzenie Zespołu ds. Społeczeństwa Informacyjnego KWRiST. Głównym tematem dyskusji na Zespole, była po raz kolejny kwestia zmian w związku z rozwojem e-administracji.

Podczas posiedzenia zaopiniowano pozytywnie projekt rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii zmieniającego rozporządzenie w sprawie organizacji i trybu prowadzenia państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego. Projekt ten był opiniowany również przez Zespół ds. Infrastruktury, Urbanistyki i Transportu, na którym również uzyskał opinię pozytywną.

Opinię pozytywną Zespołu Społeczeństwa nadano także projektowi ustawy o zmianie ustawy o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne oraz ustawy – Prawo telekomunikacyjne. Decyzją KWRiST opinia ta miała charakter decyzji wiążącej.

Natomiast po długiej dyskusji, dotyczącej technicznych szczegółów działania systemów informatycznych wchodzących w skład szerokorozumianej cyfryzacji administracji, do dalszych prac skierowano projekt ustawy o zmianie ustawy w związku z rozwojem e-administracji. Projekt ten zostanie zaopiniowany najprawdopodobniej na kolejnym (kwietniowym) posiedzeniu Zespołu.

Śr., 22 Mrz. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Patrycja Grebla-Tarasek