Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Ministerstwo Finansów i strona samorządowa o finansach JST

Ministerstwo Finansów i strona samorządowa o finansach JST .

Wyzwania z zakresu finansów jednostek samorządu terytorialnego – to główny temat spotkania kierownictwa Ministerstwa Finansów ze stroną samorządową Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, które odbyło się w środę w Kowalu (woj. Kujawsko-pomorskie).

Spotkanie, w którym udział wzięli minister finansów Magdalena Rzeczkowska, wiceminister Sebastian Skuza oraz przedstawiciele strony samorządowej reprezentowanej w KWRiST, miało charakter roboczych konsultacji.

- Zależy nam na ścisłej współpracy Ministerstwa Finansów ze stroną samorządową. Chcemy, aby wspólnie wypracowane główne kierunki zmian stanowiły solidną podstawę do prac nad dalszymi zmianami w ustawie o dochodach jednostek samorządu terytorialnego – powiedziała minister finansów Magdalena Rzeczkowska.

W czasie roboczych konsultacji omówiono sytuację finansową jednostek samorządu terytorialnego oraz oczekiwania strony samorządowej.

Uczestnicy spotkania ustalili, że dalsze dyskusje i prace w obszarze wypracowania systemowych dochodów będą kontynuowane w ramach Zespołu do spraw Finansów Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. 

Pt., 10 Mrz. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Wojciech Dąbrówka