Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Nowy przedmiot - historia tańca

Nowy przedmiot - historia tańca fotolia.pl

Do konsultacji publicznych przekazano projekt nowelizacji rozporządzenia w sprawie ramowych planów nauczania dla publicznych szkół.

Ma on na celu uwzględnienie wśród przedmiotów nauczanych w zakresie rozszerzonym nowego przedmiotu historia tańca. Przedmiot ten będzie realizowany w liceach ogólnokształcących i technikach, w liceach ogólnokształcących dla dorosłych prowadzących zajęcia w formie stacjonarnej oraz w liceach ogólnokształcących dla dorosłych prowadzących zajęcia w formie zaocznej.

Projektowana zmiana jak wskazują projektodawcy jest konsekwencją wprowadzanych jednocześnie zmian w podstawie programowej kształcenia ogólnego dla czteroletniego liceum ogólnokształcącego i pięcioletniego technikum, polegających na dodaniu przedmiotu historia tańca do katalogu przedmiotów nauczanych w zakresie rozszerzonym.

Zaproponowano, aby przedmiot historia tańca był realizowany w wymiarze:

  1. po 8 godzin tygodniowo w liceach ogólnokształcących i technikach – odpowiednio w czteroletnim i pięcioletnim okresie nauczania,
  2. 6 godzin tygodniowo w liceach ogólnokształcących dla dorosłych prowadzących zajęcia w formie stacjonarnej,
  3. 108 godzin w liceach ogólnokształcących dla dorosłych prowadzących zajęcia w formie zaocznej.

Realizacja przedmiotu historia tańca będzie mogła rozpocząć się w klasie I, II lub III liceum ogólnokształcącego lub technikum, analogicznie, jak w przypadku m.in. historii muzyki i historii sztuki.

Przepisy projektowanego rozporządzenia będą miały zastosowanie w ww. szkołach począwszy od roku szkolnego 2023/2024. Od roku szkolnego 2023/2024 wejdą również w życie zmiany w podstawie programowej kształcenia ogólnego dla czteroletniego liceum ogólnokształcącego i pięcioletniego technikum, polegające na dodaniu przedmiotu historia tańca.

Śr., 9 Czrw. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Katarzyna Liszka-Michałka