Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

O wyborach obiegiem

W trybie obiegowym – z terminem do 20 lipca 2011 roku – Komisja Wspólna pozytywnie zaopiniowała cztery projekty aktów wykonawczych do Kodeksu Wyborczego. Przyjęty tryb został uzasadniony zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi.

Wspomniane wyżej projekty to:

  • projekt rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie spisu wyborców;
  • projekt rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie zapewnienia Państwowej Komisji Wyborczej wykonywania zadań związanych z nadzorem nad prowadzeniem rejestru wyborców i sporządzaniem spisów wyborców;
  • projekt rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie rejestru wyborców oraz trybu przekazywania przez Rzeczpospolitą Polską innym państwom członkowskim Unii Europejskiej danych zawartych w tym rejestrze;
  • projekt rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie lokali obwodowych komisji wyborczych dostosowanych do potrzeb wyborców niepełnosprawnych.

Trzy pierwsze projekty uzyskały wcześniej pozytywną opinię Zespołu ds. Administracji Publicznej i Bezpieczeństwa Obywateli; czwarty – w związku z umiarkowanie szybkim tempem przygotowania przez Ministerstwo Infrastruktury - został skierowany od razu do trybu obiegowego w Komisji. Szczegółom projektu poświęcony jest odrębny tekst w niniejszym dodatku.

Czw., 21 Lp. 2011 0 Komentarzy Dodane przez: Grzegorz P. Kubalski