Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Obrady Zespołu ds. Społeczeństwa Informacyjnego

W dniu 25 stycznia 2011 roku odbyło się kolejne posiedzenie Zespołu ds. Społeczeństwa Informacyjnego. Przedmiotem obrad były dwa projekty aktów prawnych.

Były to odpowiednio:

  1. projekt rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie sporządzania pism w postaci dokumentów elektronicznych, doręczania dokumentów elektronicznych oraz udostępniania formularzy, wzorów i kopii dokumentów elektronicznych. Na posiedzeniu zaprezentowane zostały zmiany w projekcie wprowadzone po zgłoszeniu uwag przez Rządowe Centrum Legislacji; okazało się jednak, że konferencja uzgodnieniowa odbędzie się dopiero 1 lutego. W konsekwencji ustalono, że ostateczna postać projektu zostanie uzgodniona w trybie obiegowym;
  2. projekt założeń do projektu ustawy o zmianie ustawy o dostępie do informacji publicznej oraz niektórych innych ustaw został uzgodniony z uwagami strony samorządowej. Dodatkowo Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zobowiązało się do pilnego dokonania oceny skali kosztów, związanych z koniecznością dostosowania struktur BIPu do nowych wymogów.

W ramach spraw różnych strona samorządowa zgłosiła kilka uwag, które będą przedmiotem dalszych prac Zespołu w kolejnych miesiącach.

Pt., 4 Lt. 2011 0 Komentarzy Dodane przez: Grzegorz P. Kubalski