Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Najbliższy tydzień w KWRiST

Najbliższy tydzień w KWRiST fotolia.pl

W najbliższym tygodniu odbędzie się posiedzenie Zespołu do Spraw Energii, Klimatu i Środowiska Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. Spotkanie zaplanowano na 9 listopada br. na godzinę 10:00 w formie wideokonferencji. Porządek posiedzenia:

  1. Sprawy różne:
    1. Informacja Ministerstwa Rozwoju i Technologii na temat źródeł finansowania samorządów gminnych w realizacji zadań wynikających z przepisów ustawy z dnia 28 października 2020 r. o zmianie ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 2127). W szczególności finasowanie zadania dotyczącego opracowania uproszczonych audytów energetycznych.
    2. Dyskusja na temat stanu realizacji programu wycofania z użytkowania wyrobów zawierających azbest (Program Oczyszczania Kraju z Azbestu na lata 2009-2032) oraz usuwania wyrobów zawierających azbest na terenach wiejskich.
  2. Projekt rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska w sprawie wzorów mundurów leśnika i oznak dla osób uprawnionych do ich noszenia.
  3. Projekt rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska w sprawie stawek opłat produktowych dla poszczególnych rodzajów opakowań.
  4. Projekt rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska w sprawie stawek opłaty na pokrycie kosztów zagospodarowania odpadów powstałych z produktów jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych oraz utworzenia i utrzymania publicznych systemów zbierania tych odpadów.
Pt., 3 Lst. 2023 0 Komentarzy
Alicja Cisowska
redaktor Alicja Cisowska