Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

W tym tygodniu w parlamencie

W tym tygodniu w parlamencie fotolia.pl

W bieżącym tygodniu odbędzie się kolejne posiedzenie Sejmu. Zaplanowano je na środę i czwartek. Sprawy samorządowe, w tym dwa projekty ustaw, pojawią się na towarzyszących obradom plenarnym posiedzeniom komisji. Po rozstrzygnięciu przez komisje jeden z projektów ustaw może pojawić na obradach plenarne.

2 kwietnia, wtorek

Posłowie z komisji infrastruktury i komisji samorządu terytorialnego zapoznają się z informacją Najwyżej Izby Kontroli o wynikach kontroli realizacji Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Z raportem NIK można zapoznać się tutaj. Z kolei komisja polityki senioralnej rozpatrzy we wtorek informacje resortów polityki społecznej i administracji na temat działań jednostek samorządu terytorialnego na rzecz osób starszych. Mają pojawić się przykłady dobrych praktyk. Oprócz tego na posiedzeniu Najwyższa Izba Kontroli ma przedstawić raport po skontrolowaniu dostępności zmodernizowanych obiektów kolejowych dla pasażerów niepełnosprawnych lub o ograniczonej zdolności poruszania się.

3 kwietnia

Komisje infrastruktury i samorządu terytorialnego zajmą się w środę uchwałą Senatu w sprawie nowelizacji ustawy o gospodarce nieruchomościami (druk nr 3304 tutaj), przyjętej przez Sejm 20. lutego. Senatorowie przewidzieli kilka poprawek do tekstu przyjętego przez posłów. Senat przyjął m.in. skrócenie z 3 lat do 12 miesięcy terminu na żądanie zwrotu wywłaszczonej nieruchomości lub udziału w tej nieruchomości.

Posłowie z komisji edukacji i z komisji zdrowia przeprowadzą w środę pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o opiece zdrowotnej nad uczniami (druk nr 3297 tutaj). Ta sprawa ma swoją długa historię. O projekcie pisaliśmy w Warto Wiedzieć, gdy został przyjęty przez rząd, tutaj. Pisaliśmy również raporcie Najwyższej Izby Kontroli dotyczącym jakość opieki zdrowotnej nad uczniami - tutaj.

Pt., 29 Mrz. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Jarosław Komża