Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Warunki techniczne kanałów technologicznych. Będzie nowe rozporządzenie

Warunki techniczne kanałów technologicznych. Będzie nowe rozporządzenie fotolia.pl

Ministerstwo Cyfryzacji przygotowało projekt rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać kanały technologiczne.

Omawiany projekt w swym założeniu zastępuje rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 21 kwietnia 2015 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać kanały technologiczne (Dz. U. poz. 680) z uwagi na zbliżający się upływ okresu, po którym utraci ono moc obowiązującą.

W stosunku do poprzedniego rozporządzenia, projekt nie zakłada zmiany zakresu regulacji. Projektowany akt określa dla podmiotów zainteresowanych projektowaniem, budową lub przebudową dróg publicznych warunki techniczne jakim powinny odpowiadać kanały technologiczne. Budowa tych kanałów ma – według projektodawców – na celu likwidowanie barier w prowadzeniu działalności telekomunikacyjnej przez przedsiębiorców tej branży. Efektem docelowej regulacji ma być stworzenie warunków prawnych i technicznych, które przełożą się na powstanie nowoczesnej infrastruktury telekomunikacyjnej w całym kraju, pokrywającej swoim zasięgiem tereny o różnym stopniu zurbanizowania.

Wejście w życie projektowanego rozporządzenia nastąpi 1 czerwca 2023 r.

Projekt rozporządzenia Ministra Cyfryzacji w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać kanały technologiczne.

Z treścią projektu i procesem legislacyjnym można zapoznać się tutaj.

Pt., 1 Lp. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Przemysław Matysiak