Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Zmiana rozporządzenia o czasowym wycofaniu pojazdu z ruchu

Zmiana rozporządzenia o czasowym wycofaniu pojazdu z ruchu fotolia.pl

Na stronie Rządowego Centrum Legislacji opublikowany został projekt rozporządzenia nowelizującego rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie czasowego wycofania pojazdów z ruchu.

Planowana nowelizacja jest związana  z koniecznością dostosowania przepisów tego rozporządzenia do ustawy o zmianie ustawy – Prawo  o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw z 2020 r.

Uchylone zostaną przepisy odnoszące się do:

  • obowiązku przedkładania karty pojazdu wraz z wnioskiem o czasowe wycofanie pojazdu  z ruchu (§ 2 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia),
  • zamieszczania w karcie pojazdu adnotacji o czasowym wycofaniu pojazdu z ruchu (§ 4 pkt 4 rozporządzenia),
  • obowiązku przedkładania karty pojazdu w celu przedłużenia okresu czasowego wycofania pojazdu z ruchu (§ 5 ust. 1 pkt 1 rozporządzenia).

Określono również nowy wzór wniosku o czasowe wycofanie pojazdu z ruchu uwzględniający brak obowiązku załączania do niego karty pojazdu. Zgodnie z przepisem przejściowy m(§ 2 projektu) do wniosków złożonych i nierozpatrzonych przed dniem wejścia w życie rozporządzenia zastosowanie będą miały przepisy dotychczasowe, z wyłączeniem przepisów dotyczących przedkładania karty pojazdu i zamieszczania w karcie pojazdu adnotacji o czasowym wycofaniu pojazdu z ruchu.

Źródło: CBOSA

Niedz., 12 Czrw. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Bernadeta Skóbel