Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Mój rower elektryczny - trwają konsultacje programu dofinansowań

Mój rower elektryczny - trwają konsultacje programu dofinansowań fot.pixabay

Od 4 do 18 lipca 2024 r. potrwają konsultacje społeczne projektu programu priorytetowego „Mój rower elektryczny”. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej planuje przeznaczyć na dopłaty do zakupu elektrycznych rowerów, m.in. dla jednostek samorządu terytorialnego, 300 mln zł ze środków pochodzących z Funduszu Modernizacyjnego.

O otwarciu konsultacji poinformował Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Projektowany program przewiduje dotacje do zakupu nowych rowerów elektrycznych, w tym także cargo i wózków rowerowych. Planowane jest dofinansowanie w wysokości do 50 proc. i nie więcej niż 5 tys. zł w przypadku rowerów elektrycznych i nie więcej niż 9 tys. zł w przypadku elektrycznych rowerów cargo i wózków rowerowych.

Z dofinansowania będą mogły skorzystać samorządy, ale także osoby fizyczne i wskazani przedsiębiorcy.

Po konsultacjach społecznych rozpocznie się proces zatwierdzania zasad programu priorytetowego. NFOŚiGW informuje, że do dofinansowania będzie można zgłaszać zakup nowego roweru oraz roweru cargo o szerokości do 0,9 m, a także nowego wózka rowerowego o szerokości powyżej 0,9 m. Musi to być pojazd poruszany siłą mięśni osoby nim jadącej, wyposażony w uruchamiany naciskiem na pedały pomocniczy napęd elektryczny, którego moc wyjściowa zmniejsza się stopniowo i spada do zera po przekroczeniu prędkości 25 km.

Informacje szczegółowe oraz projekt programu do konsultacji znajdują się na stronie Funduszu Modernizacyjnego: www.gov.pl/web/funduszmodernizacyjny/moj-rower-elektryczny 

Uwagi należy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (w tytule wiadomości należy wskazać Konsultacje społeczne „Mój rower elektryczny”).

 

Pt., 5 Lp. 2024 0 Komentarzy
Adrian Pokrywczyński
redaktor Adrian Pokrywczyński