Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Powstała nowa aplikacja do zgłaszania lotów dronem

Powstała nowa aplikacja do zgłaszania lotów dronem fotolia.pl

DroneTower to nazwa nowej, zaawansowanej aplikacji, która służy do zgłaszania lotów dronem. Nową technologię stworzyła Polska Agencja Żeglugi Powietrznej.

DroneTower jest kolejną usługą, której celem jest usprawnienie administracyjnych procedur dla pilotów i właścicieli dronów. Nowa aplikacja w łatwy i intuicyjny sposób pozwala m.in. na sprawdzenie warunków lotu w wybranej lokalizacji, daje możliwość zgłoszenia przez operatora bezzałogowego statku powietrznego (BSP) zamiaru wykonania lotu (check-in), prowadzania niewerbalnej dwustronnej komunikacji z kontrolerem ruchu lotniczego w przypadku wykonywania lotów w strefie kontrolowanej lotnisk czy informowania o sytuacjach awaryjnych. Aplikacja dostarcza także informacji o innych zgłoszonych lotach BSP, wykonywanych w najbliżej okolicy.

W pierwszej kolejności planowane jest dodanie do aplikacji informacji pogodowych, a następnie możliwe będzie wprowadzenie funkcjonalności sugerowanych przez środowisko związane z bezzałogowymi statkami powietrznymi. 

Aplikacja DroneTower jest dostępna do pobrania za darmo na platformie Android w sklepie Google Play oraz App Store. Korzystanie z aplikacji wymaga założenia konta w systemie PansaUTM.

Źródło: MI

Czw., 18 Kw. 2024 1 Komentarz Dodane przez: Małgorzata Orłowska

Komentarze

Droniarz
0 # Droniarz 2024-04-19 08:23
Aplikacja dostępna od 15 kwietnia a od 16 kwietnia już przestała działać i nie działa nadal.
| | |