Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Pierwsze tory na moście Chrobrego we Wrocławiu!

Pierwsze tory na moście Chrobrego we Wrocławiu! fotolia.pl

We Wrocławiu na nowych mostach Chrobrego trwa montaż torów. Ułożono je na części przeprawy, a także na sąsiadujących z nią skrzyżowaniach. Wokół mostu, na ul. Swojczyckiej, Mydlanej i Marco Polo trwają też prace drogowe.

Jak czytamy na stronie urzędu miasta jeszcze w III kwartale tego roku mieszkańcy będą mogli skorzystać z mostów Chrobrego we Wrocławiu. Koszt inwestycji to ponad 70 mln złotych.

W maju 2020 r. Wrocławskie Inwestycje podpisały umowę z Trakcją na budowę nowych mostów Chrobrego w ciągu drogi wojewódzkiej nr 455. Inwestycja obejmuje budowę nowych mostów drogowych łączących Sępolno ze Swojczycami – południowego (nad kanałem przeciwpowodziowym) i północnego (nad kanałem żeglugowym) wraz z układem drogowym. Obiekty powstają po lewej stronie istniejących przepraw (patrząc w kierunku Swojczyc). Most południowy będzie liczył 153,51 m, a północny – 75,30 m. Po obu stronach przewidziano chodniki i drogi rowerowe. Nowe mosty będą miały nośność 50 ton (obecna przeprawa z uwagi na stan techniczny ma nośność jedynie 15 m).

Na moście budowane jest też od razu torowisko tramwajowe, które w przyszłości będą wykorzystywać tramwaje jadące na Swojczyce. Trasa tramwajowa znajduje się na etapie projektowania. Torowisko na razie – do momentu budowy nowej trasy – nie będzie podłączone do istniejącej sieci.

Jak się dowiadujemy - roboty miały zakończyć się w ciągu 24 miesięcy. Jak już wcześniej wspomniano Wrocław zapowiada, że przeprawy zostaną udostępnione w trzecim kwartale tego roku, ale oczywiście na razie bez tramwaju.

Źródło: UM Wrocław

Czw., 6 Lp. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Katarzyna Sekuła