Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

„Różni podróżni – obsługa bez barier” - szkolenie dla pracowników sektora transportu zbiorowego

„Różni podróżni – obsługa bez barier” - szkolenie dla pracowników sektora transportu zbiorowego fotolia.pl

Oddział Pomorski Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, w partnerstwie z Urzędem Transportu Kolejowego i Instytutem Transportu Samochodowego, organizuje dla pracowników sektora transportu zbiorowego bezpłatne szkolenie pn. „Różni podróżni – obsługa bez barier”.

Wydarzenie skierowane jest do pracowników, którzy w swojej codziennej pracy mają bezpośredni kontakt z podróżnymi, czyli m.in. kierowcy, motorniczy, sprzedawcy biletów, czy też członkowie drużyn konduktorskich. Szkolenie kierowane jest również do pracowników działów zajmujących się kapitałem ludzkim, trenerów wewnętrznych, kadry zarządzającej oraz do przedstawicieli związków zawodowych przedsiębiorstw i organizatorów transportu zbiorowego.

Aby ułatwić pasażerom ze szczególnymi potrzebami, w tym osobom z niepełnosprawnościami, korzystanie z transportu zbiorowego, natomiast przewoźnikom świadczenie usług dla tej grupy podróżnych, opracowano cztery standardy: informowania i komunikowania się, pomocy w podróży, badawczy i szkoleniowy.

Standardy stanowią gotowe narzędzia do wykorzystania przez przewoźników i organizatorów publicznego transportu zbiorowego. Zawierają praktyczne wytyczne dotyczące sposobu, w jaki pracownicy, którzy mają bezpośredni kontakt z podróżnymi ze szczególnymi potrzebami, w tym z osobami z niepełnosprawnościami, powinni wykonywać swoje zadania adekwatnie do ich potrzeb, przy zachowaniu obowiązujących zasad bezpieczeństwa.

Nabór na szkolenia prowadzony jest w trybie ciągłym, a terminy ustalane są indywidualnie z przedsiębiorstwami.

Szczegółowe zasady wnioskowania o udział w szkoleniu dostępne są na stronie: www.pfron.org.pl

Źródło: IP

Czw., 5 St. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Joanna Gryboś-Chechelska