Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Obwodnica Wałbrzycha oddana do ruchu

Obwodnica Wałbrzycha oddana do ruchu fotolia.pl

Kierowcy mogą już korzystać z obwodnicy Wałbrzycha w ciągu drogi krajowej nr 35. Obwodnica Wałbrzycha jest drogą dwujezdniową o długości około 6 km. W ramach zadania wybudowane zostały dwa węzły drogowe: Żeromskiego i Reja, trzy wiadukty oraz przebudowano odcinek DK35 od ul. Kolejowej do ul. Chrobrego. Zadanie obejmowało także budowę dróg dojazdowych, systemu odwodnienia, ekranów akustycznych, oświetlenia oraz przebudowę kolidujących sieci istniejącej infrastruktury.

Obwodnica Wałbrzycha została wybudowana na podstawie porozumienia zawartego w 2017 r. pomiędzy Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad i Gminą Wałbrzych, które określiło zasady współpracy, realizacji i finansowania inwestycji. Zgodnie z porozumieniem GDDKiA w całości sfinansowała budowę odcinka pozamiejskiego, który przebiega przez teren Gminy Szczawno Zdrój, natomiast Gmina Wałbrzych pokryła koszty budowy odcinka miejskiego o długości ok. 5 km.

Przedsięwzięcie zrealizowane w latach 2019-2022 przez firmę Budimex S.A. za kwotę prawie 397 mln zł otrzymało dofinansowanie ze środków UE w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 (oś priorytetowa IV – Infrastruktura drogowa dla miast).

Źródło: MI

Czw., 3 Lst. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Tomasz Smaś