Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Darmowa komunikacja w Gminie Buk

Darmowa komunikacja w Gminie Buk fotolia.pl

Od 1 września wielkopolska gmina Buk uruchamia bezpłatną komunikację gminną. Będą to dwie nowe linie autobusowe. Pierwsza trasa będzie prowadzić z Dobrej przez Dobieżyn ulicą Podgórną do Żegowa, druga linia: z Buku przez Otusz do Kalw, obok strefy przemysłowej.

Jak poinformowano na stronie gminy, nowe linie autobusowe obsługiwane będą niskopodłogowymi minibusami, mogącymi przewieźć jednorazowo do 20 pasażerów, w tym wózek dziecięcy lub osoba na wózku inwalidzkim. Dziennie, od poniedziałku do piątku dwa autobusy będą realizować po 16 kursów, na każdej linii od godz. 5:10 do 17:15. Łącznie to 576 kilometrów. Miejsca zatrzymania autobusów zaplanowane zostały przy już istniejących przystankach autobusowych lub w zatokach postojowych. 

Autobusy będą dojeżdżać do Dobrej, Dobieżyna, Daków Suchych, Sznyfina, Szewc, Wysoczki, Zgody i Żegowa. Co więcej, kursowanie linii zostało zsynchronizowane z rozkładem jazdy pociągów. Władze gminy wskazują, że tworzenie nowych linii autobusowych ułatwiło funkcjonowanie Związku Powiatowo-Gminnego „Wielkopolski Transport Regionalny” i pozyskanie finansowania w łącznej kwocie ponad 145.000 zł z Funduszu Rozwoju Połączeń Autobusowych, co stanowi około 40% całych kosztów.

Komunikacja w opisanym zakresie została uruchomiona na okres próbny. Pilotaż potrwa do końca roku i jego celem jest zweryfikowanie poprawności przebiegu linii, lokalizacji przystanków oraz przyjętego rozkładu jazdy. 

Szczegóły tras, rozkład jazdy i komunikat w sprawie znajdują się na stronie gminy Buk pod tym linkiem.

Śr., 31 Sp. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Adrian Pokrywczyński