Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Aglomeracja łódzka z lepszym dostępem do kolei

Aglomeracja łódzka z lepszym dostępem do kolei fotolia.pl

Wygodniejsze podróże koleją na linii Łódź-Kutno ma zapewnić budowa nowego przystanku Jedlicze k. Zgierza. Inwestycja, powstanie w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”.

Nowy przystanek powstanie w pobliżu skrzyżowania linii Łódź-Kutno z drogą w kierunku Zgierza, Ozorkowa i Aleksandrowa Łódzkiego. W ramach inwestycji przewidziano 200 m peron o wysokości 0,76 m, który zapewni podróżnym wygodne wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Na obiekcie zamontowane zostaną wiaty, ławki, tablice z czytelnym oznakowaniem oraz gabloty informacyjne z rozkładami jazdy. Oświetlenie LED umożliwi bezpieczne podróżowanie po zmierzchu. Peron zostanie dostosowany do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Sprawne przesiadki i zmiany środków komunikacji ułatwi parking oraz stojaki rowerowe.

Inwestycja realizowana jest w formule „projektuj i buduj”. Rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest w IV kwartale 2022 roku, a ich zakończenie w IV kwartale 2023 roku. Wykonawcą inwestycji jest przedsiębiorstwo EL-IN.

W województwie łódzkim projekt przystankowy obejmuje 6 lokalizacji: Jedlicze k. Zgierza, Zgierz Rudunki, Tomaszówek, Stare Grudze, Izabelów, Łódź Zarzew. Na liście rezerwowej znajdują się m.in. przystanki: Żakowice Południowe, Głowno Północne i Zaosie.

Źródło: MI  

Pt., 3 Czrw. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska