Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Kilometrówka również od samochodu elektrycznego i hybrydy

Kilometrówka również od samochodu elektrycznego i hybrydy fotolia.pl

Grupa posłów złożyła projekt zmian w ustawie o transporcie drogowym, którego celem jest umożliwienie przyznania pracownikowi tzw. kilometrówki za użycie prywatnego samochodu z napędem elektrycznym lub hybrydowym w celu służbowym.

Jak wskazują projektodawcy, obowiązujące przepisy nie odnoszą się do zwrotu pracownikom kosztów poniesionych w trakcie podróży służbowej w związku z przejazdami samochodami elektrycznymi lub hybrydowymi.

W związku z powyższym zaproponowali zmianę art. 34a ustawy o transporcie drogowym. Zgodnie z proponowanym brzmieniem na podstawie umów cywilnoprawnych mogą być używane, do celów służbowych, samochody osobowe w tym pojazdy elektryczne i hybrydowe, o których mowa w art. 2 pkt 12 i 14 ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych (Dz. U. z 2021 r. poz. 110, z późn.zm.) motocykle i motorowery niebędące własnością pracodawcy. W konsekwencji zmieniony ma zostać także przepis upoważniający do wydania rozporządzenia w sprawie warunków ustalania oraz sposobu dokonywania zwrotu kosztów używania do celów służbowych samochodów osobowych, motocykli i motorowerów niebędących własnością pracodawcy. Zgodnie z projektem nowe rozporządzenie musiałoby zostać przyjęte do 3 miesięcy od dnia wejścia w życie nowelizacji.  

Źródło: orka.sejm.gov.pl 

Śr., 5 St. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Mariusz Korcyl