Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

447 mln zł na 50 nowoczesnych tramwajów w stolicy Małopolski

447 mln zł na 50 nowoczesnych tramwajów w stolicy Małopolski fot.pixabay.com

Kraków wzbogacił się o 50 nowoczesnych, niskopodłogowych tramwajów umożliwiających komfortową i bezpieczną podróż mieszkańcom i turystom, w tym osobom ze szczególnymi potrzebami. Wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda zwraca uwagę, że inwestycja była możliwa dzięki Funduszom Europejskim i pieniądzom krajowym.

Dostawy tramwajów były systematycznie realizowane od końca 2019 r. Nowy tabor będzie obsługiwał istniejące już linie oraz nowe trasy tramwajowe znajdujące się obecnie w budowie.

Nowy tabor zwiększy dostępność transportu publicznego dla osób z niepełnosprawnościami oraz o ograniczonej mobilności. Wszystkie tramwaje są w całości niskopodłogowe, wyposażone w głosowy i wizualny system informacji pasażerskiej. W każdym pojeździe zamontowana jest specjalna platforma ułatwiająca wsiadanie i wysiadanie osobom poruszającym się na wózkach.

Całkowita wartość projektu to ponad 447 mln zł. Dofinansowanie z unijnego Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 wyniosło 124,86 mln zł.

Więcej informacji tutaj.

Źródło: MFiPR

Śr., 25 Sp. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Katarzyna Sekuła