Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

60 dni na rejestrację samochodu

60 dni na rejestrację samochodu fotolia.pl

Na zgłoszenie zbycia i nabycia pojazdu będziemy mieli 60 dni (a nie jak obecnie 30) – tak wynika z przygotowanej nowelizacji ustawy „covidowej”. Wydłużenie terminu ma zapobiec kolejką jakie tworzą się w wydziałach komunikacji, przez co może dochodzić do transmisji wirusa, a także usprawnić prace urzędów.

Termin 60-dniowy wynika z projektu nowelizacji ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych. Projekt został przyjęty przez Radę Ministrów.

Nowe zasady obowiązywać będą kierowców chcących zarejestrować nowy samochód, używany samochód z zagranicy lub przerejestrować używany samochód kupiony w Polsce.

Obecnie, od 1 stycznia 2021 r. właścicieli pojazdów obowiązuje termin 30 dni. Przypominamy, że zgodnie z art. 78 ust. 2 pkt 1 ustawy Prawo o ruchu drogowym, na „spóźnialskich”, którzy nie zgłosili zbycia albo nabycia pojazdu, starosta lub prezydent miasta nakłada karę pieniężną w wysokości od 200 zł do 1 000 zł.

Sob., 1 Mj. 2021 2 Komentarze Dodane przez: Patrycja Grebla-Tarasek

Komentarze

Ziuu
0 # Ziuu 2021-05-07 07:23
A nie można było zmienić w ustawie covidowej jednego wyrazu a konkretnie roku z 2020 na 2021?
Mielibyśmy dalej 180 i problem z głowy. A w tej sytuacji, kolejne przepisy i bolące głowy urzędnicze.
Państwo jest nieudolne i podgryza się za ogon.
| | |
Kazek
0 # Kazek 2021-05-07 08:27
Przepisy dot. sankcji to totalny paraliż wydziałów komunikacji ale czy kogoś w ministerstwie to obchodzi? to przecież nie na nich kumuluje się złość ludzi tylko na tych niedobrych urzędnikach z wydziału komunikacji...
| | |