Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Konkurs Nauczyciel Jutr@

Konkurs Nauczyciel Jutr@ fotolia.pl

Trwa nabór zgłoszeń do konkursu Nauczyciel Jutr@. Fundacja Orange i Głos Nauczycielski uhonorują nauczycielkę lub nauczyciela, który w pracy z młodymi ludźmi uwzględnia ich potrzeby, stara się słuchać i podążać za tym, co dla nich ważne. Rozwija też swoje kompetencje cyfrowe po to, aby lepiej rozumieć ich świat. Konkurs towarzyszy prestiżowej inicjatywie Nauczyciel Roku.

Do Konkursu Nauczyciel Jutr@ zgłosić mogą się czynne zawodowo nauczycielki i nauczyciele ze szkół podstawowych, ponadpodstawowych, przedszkoli oraz placówek oświatowych. Tak jak w Konkursie Nauczyciel Roku, kandydatów mogą zgłaszać także inni nauczyciele i nauczycielki, dyrekcja szkół lub placówek oświatowych, rodzice czy sami uczniowie i uczennice.

W konkursie Nauczyciel Jutr@ poszukiwani są nauczycielki i nauczyciele, którzy wyróżniają się:

  • otwartą postawą do prowadzenia zajęć w oparciu o dialog, angażujące metody i w zgodzie z najnowszą wiedzą pedagogiczną oraz psychologią rozwojową, dla których dobrostan i szacunek dla uczniów i uczennic stawiany jest na pierwszym miejscu;
  • dążą do podnoszenia swoich kompetencji medialnych, informacyjnych i cyfrowych;
  • korzystają przy tym z nowych technologii lub e-zasobów edukacyjnych, aby prowadzić ciekawsze i inspirujące lekcje.

Zgłoszenia można nadsyłać do 8 września. Finał konkursu Nauczyciel Jutr@ i Nauczyciel Roku zaplanowany jest na 8 października 2024 roku na Zamku Królewskim w Warszawie. Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

Źródło: www.glos.pl

Pt., 14 Czrw. 2024 0 Komentarzy Dodane przez: Tomasz Smaś