Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Na rzecz lokalnej społeczności: Kunsztyk Warnijski

Na rzecz lokalnej społeczności: Kunsztyk Warnijski fot.pixabay

Ruszyła II edycja konkursu "Kunsztyk Warnijski" organizowanego przez Szlak Świętej Warmii. To przedsięwzięcie, w którym wyróżniane są certyfikatem Stowarzyszenia produkty i usługi wykonane rzemieślniczo, kunsztownie, w niewielkiej skali.

Kunsztyki mogą być wykorzystywane przez warmińskie samorządy jako oryginalne gadżety promocyjne. Lokalni twórcy z Warmii mogą zgłaszać swoje propozycje członkom Stowarzyszenia, przesyłając formularze do urzędów gmin, miast i starostw powiatowych.

- Tu nastąpi pierwsza selekcja propozycji - mówi Jola Wiszniewska ze stowarzyszenia Szlak Świętej Warmii. - Wójtowie, burmistrzowie i starostowie prześlą po dwie wybrane przez siebie propozycje do zarządu stowarzyszenia, gdzie poddane zostaną ocenie jury konkursowego. Ono wskaże 16 regionalnych, kunsztownych wyrobów, które uzyskają certyfikat uprawniający do posługiwania się znakiem towarowym „Kunsztyk Warnijski”.

Wyróżnione wyroby zostaną zaprezentowane podczas Kiermaszu Warmińskiego w Bałdach. Informacja o kunsztykach pojawi się na stronach internetowych Szlaku Świętej Warmii, członków stowarzyszenia i partnerów. W specjalnie przygotowanym folderze.

Organizatorzy czekają na propozycje produktów lub usług, które zasługują na certyfikat "Kunsztyk Warnijski". Termin nadsyłania zgłoszeń mija 3 czerwca 2024 roku.

Regulamin i formularz wniosku są dostępne na stronie internetowej stowarzyszenia Szlak Świętej Warmii: stowarzyszenie.szlakswietejwarmii.pl/zglos-produkt-usluge.html

Źródło: UM Olsztyna

Śr., 29 Mj. 2024 0 Komentarzy Dodane przez: Alicja Cisowska