Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Euro 2024: będą specjalne pociągi dla kibiców

Euro 2024: będą specjalne pociągi dla kibiców fotolia.pl

Powstanie specjalna oferta dla polskich kibiców, którzy będą chcieli na żywo obejrzeć mecze polskiej reprezentacji w Hamburgu i Dortmundzie. Na mecze zawiozą ich dwa specjalne pociągi kursujące z Warszawy.

Pociągi do Hamburga i Dortmundu wyruszą z Polski wieczorem w dniu poprzedzającym mecz, docierając na miejsce rano w dniu spotkania. Składy powrotne wyruszą wieczorem po zakończonych meczach, a do Polski dotrą następnego dnia rano.

Pierwszy mecz, w którym wezmą udział Polacy, odbędzie się na Volksparkstadion w niedzielę 16 czerwca 2024 r., a ich przeciwnikiem będzie reprezentacja Holandii. Pociąg do Hamburga wyruszy z Warszawy Wschodniej dzień wcześniej o 21:39, z przystankami w Kutnie, Koninie, Poznaniu i Rzepinie. Przyjazd składu zaplanowano na 6:49. Wyjazd z Hamburga zaś jest przewidziany tego samego dnia na 20:57, a pociąg powrotny dotrze do Warszawy dzień później o 6:36.

Spotkanie grupowe z Francją odbędzie się 25 czerwca 2024 r. na Signal Iduna Park w Dortmundzie. Skład PKP Intercity wyruszy z Warszawy Wschodniej o 21:39 w dniu poprzedzającym mecz, zatrzymując się na tych samych stacjach co pociąg do Hamburga. Przyjazd do Dortmundu zaplanowany jest na 8:41 dnia następnego. Pociąg powrotny zabierze pasażerów po meczu o 21:41, a do Warszawy dotrze o 8:47 dnia następnego.

Cena biletu wyniesie 54,90 euro, czyli ok. 250 zł. Co ważne, kwota ta obejmuje także powrót kibiców do Polski. Przejazd z Niemiec do Polski odbywać się będzie w tym samym wagonie i na tym samym miejscu co przejazd do Niemiec. Bilety będą dostępne do nabycia w kasach biletowych, w pociągu, w serwisie e-IC oraz w aplikacji PKP Intercity. W każdym z pociągów będzie około 700 miejsc.

W celu zapewnienia większej liczby miejsc podróżnym, od 14 czerwca br. PKP Intercity będą gotowe wzmacniać dodatkowymi wagonami pociągi do Berlina, jadące z Warszawy, Krakowa, Trójmiasta, Przemyśla, Wrocławia i Poznania, a także powrotne składy ze stolicy Niemiec.

Źródło: MI

Czw., 23 Mj. 2024 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska