Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Zapewnij dzieciom z Twojej miejscowości niezapomniane wakacje pełne nauki i zabawy

Zapewnij dzieciom z Twojej miejscowości niezapomniane wakacje pełne nauki i zabawy fot.pixabay

Działasz w lokalnej organizacji pozarządowej, kole gospodyń wiejskich, instytucji kultury, świetlicy lub szkole w małej miejscowości (do 20 tys. mieszkańców)? Zgłoś swoją placówkę do udziału w Wakacyjnych Warsztatach z PROJEKTOREM i IT for SHE Kids.

Program PROJEKTOR oferuje trzydniowe zajęcia edukacyjne dla dzieci prowadzone przez studentów-wolontariuszy. Udział w projektach jest w pełni bezpłatny. Jedynym warunkiem jest zapewnienie przez organizację noclegu i wyżywienia dla wolontariuszy. 

Wakacyjne Warsztaty z PROJEKTOREM stwarzają dzieciom przestrzeń do aktywnego odkrywania świata i poszerzania horyzontów, dzięki spotkaniu ze studentami-wolontariuszami, którzy dzielą się swoimi (często bardzo nieoczywistymi) zainteresowaniami. 

Dlaczego warto wziąć udział?

  • Odkrywanie pasji – zajęcia są prowadzone przez studentów-wolontariuszy, którzy dzielą się z dziećmi swoimi pasjami, dzięki czemu dzieci odkrywają swoje uzdolnienia i mogą zyskać nowe fascynujące zainteresowania. 
  • Wzbudzanie ciekawości –  studenci prowadzą warsztaty o różnorodnej tematyce, co poszerza horyzonty dzieci i inspiruje je do aktywnego odkrywania świata.
  • Integracja i budowanie relacji – zajęcia sprzyjają nawiązywaniu nowych znajomości i rozwijaniu umiejętności współpracy w grupie.
  • Motywowanie do działania –  wspólne tworzenie, eksperymentowanie i rozwiązywanie problemów rozwija u dzieci kreatywność i chęć do podejmowania nowych wyzwań.
  • Aktywny wypoczynek – wakacje to czas na relaks i zabawę, a udział w Wakacyjnych Warsztatach z PROJEKTOREM zapewnia dzieciom spędzanie czasu wolnego w połączeniu z nauką i rozwojem.

Kto może wziąć udział w Wakacyjnych Warsztatach z PROJEKTOREM?

Zajęcia są przeznaczone dla dzieci w wieku 6-12 lat (klasy 1-6 szkoły podstawowej) z małych miejscowości. Grupa powinna liczyć około 15 dzieci. Organizacja może zgłosić maksymalnie 4 grupy dzieci.

Grupy dzieci mogą zgłaszać: szkoły podstawowe, instytucje kultury, biblioteki, świetlice, koła gospodyń wiejskich i organizacje pozarządowe. Organizacje zgłaszające grupę dzieci muszą znajdować się w miejscowościach do 20 000 mieszkańców. 

IT for SHE Kids

Wolontariuszki z pasją do nauk ścisłych prowadzą warsztaty z nowych technologii dla dzieci ze szkół podstawowych z małych miejscowości. Celem projektu jest zwiększenie zainteresowania obszarem STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics) wśród dzieci oraz promowanie kobiet w roli ekspertek technologicznych. 

Wolontariat IT for SHE jest realizowany przez Fundację Edukacyjną Perspektywy we współpracy z Fundacją Edukacyjną Przedsiębiorczości. 

Dlaczego warto wziąć udział?​

  • Zabawa i nauka w jednym – zajęcia prowadzone są w formie interaktywnej i angażującej, łącząc zabawę z nauką nowych technologii.
  • Odkrywanie świata technologii – dzieci poznają podstawy programowania i robotyki. 
  • Rozwijanie umiejętności – zajęcia rozwijają kreatywność, logiczne myślenie i umiejętność rozwiązywania problemów.
  • Inspirowanie i motywowanie – spotkanie z wolontariuszkami specjalizującymi się w naukach ścisłych pokazuje dzieciom, że mogą osiągnąć sukces w tych dziedzinach. 
  • Integracja i budowanie relacji – zajęcia uczą pracy w zespole i skutecznej komunikacji

Kto może wziąć udział w IT for SHE Kids? 

Zajęcia są przeznaczone dla dzieci w wieku 10-14 lat (klasy 4-8 szkoły podstawowej) z małych miejscowości. Grupa powinna liczyć około 20 dzieci. Organizacja może zgłosić maksymalnie 2 grupy dzieci. Grupę dzieci mogą zgłosić: szkoły podstawowe, instytucje kultury, biblioteki, świetlice, koła gospodyń wiejskich, organizacje pozarządowe. Organizacje zgłaszające grupę dzieci muszą znajdować się w miejscowościach do 20 000 mieszkańców.

Formularze zgłoszeniowe: www.projektor.org.pl/zapisy/ 

Kontakt w sprawie Wakacyjnych Warsztatów z PROJEKTOREM na stronie Programu: www.projektor.org.pl 

Śr., 15 Mj. 2024 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska