Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Stypendia dla twórców ludowych od NIKiDW

Stypendia dla twórców ludowych od NIKiDW .

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi (NIKiDW) ogłosił nabór zgłoszeń w ramach II edycji „Programu Stypendialnego dla Twórców Ludowych”, skierowanego do ludowych artystów, rękodzielników i rzemieślników z terenu całej Polski. Budżet tegorocznej edycji programu wynosi 180.000 zł.

Celem programu jest ratowanie lokalnego dziedzictwa i tradycji poprzez wsparcie indywidualnego twórcy dające mu swobodę pracy nad dziełem ważnym zarówno z punktu widzenia jego rozwoju, jak i z perspektywy upowszechniania wiedzy o unikatowych umiejętnościach i tradycji, które są istotnym elementem tożsamości lokalnej społeczności.

W ramach programu można uzyskać wsparcie na realizację projektów twórczych, zakorzenionych we wspólnocie lokalnej twórcy ludowego, ze szczególnym uwzględnieniem umiejętności i treści zagrożonych zanikiem.

Efektem realizowanych projektów twórczych ma być wykonanie dzieła (lub dzieł) sztuki ludowej, rękodzieła lub rzemiosła ludowego.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 26 maja 2024 r.

Wnioskodawcy, którzy prześlą formularz zgłoszenia w terminie do 19 maja 2024 r. zostaną poinformowani przez organizatorów konkursu o ewentualnych błędach formalnych i będą mieli możliwość naniesienia poprawek do końca naboru wniosków.

Projekty przewidziane do realizacji zostaną wybrane w terminie do 10 czerwca 2024 r.

Szczegółowe informacje na temat programu można znaleźć na stronie organizatora.

Źródło: NIKiDW

Pt., 26 Kw. 2024 0 Komentarzy Dodane przez: Tomasz Smaś