Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Kontrola wykorzystania dotacji oświatowej prowadzona przez JST - bezpłatne szkolenie ZPP

Kontrola wykorzystania dotacji oświatowej prowadzona przez JST - bezpłatne szkolenie ZPP fot. canva

Związek Powiatów Polskich organizuje bezpłatne szkolenie online dedykowane pracownikom JST zatytułowane "Kontrola wykorzystania dotacji oświatowej prowadzona przez JST".

Szkolenie to zaplanowano na 11 grudnia 2023 roku w godzinach od 9:00 do 12:00.

Pobieranie środków publicznych wiąże się nierozerwalnie z poddaniem się trybowi kontroli rozliczenia i wydatkowania tych środków, a ustawowym obowiązkiem organu dotującego (jednostki samorządu terytorialnego) jest nie tylko udzielenie dotacji publicznym i niepublicznym szkołom i przedszkolom, lecz także dokonanie kontroli prawidłowości jej wydatkowania. Nie jest natomiast akceptowalna sytuacja, w której jednostka ta nie miałaby możliwości, lub miałaby utrudnioną możliwość skontrolowania prawidłowości wydatkowania przekazanych środków. Obowiązkiem kontrolowanego jest zaś umożliwienie zbadania prawidłowości pobrania i wydatkowania otrzymanej dotacji.

Celem szkolenia jest odpowiedź na pojawiające się wątpliwości związane z prowadzeniem przez jednostki samorządu terytorialnego jako organy dotujące kontroli wykorzystania dotacji oświatowej.

Więcej szczegółów tutaj.

Pt., 3 Lst. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Rafał Rudka