Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Organizacja i realizacja edukacji zdrowotnej w szkole

Organizacja i realizacja edukacji zdrowotnej w szkole fotolia.pl

Ośrodek Rozwoju Edukacji przygotował dla dyrektorów szkół i nauczycieli poradnik pt. „Organizacja i realizacja edukacji zdrowotnej w szkole”. Do napisania tej publikacji zostały zaproszone osoby, które brały czynny udział w pracach nad nową podstawą programową oraz eksperci w zakresie edukacji zdrowotnej i promocji zdrowia.

Poradnik  składa się z dwóch części:

  • W części pierwszej omówiono podstawowe zagadnienia dotyczące koncepcji i metodyki edukacji zdrowotnej oraz inne informacje, które uznano za przydatne dla dyrekcji szkoły oraz nauczycieli, zwłaszcza wychowania fizycznego.
  • W części drugiej przedstawiono treści nauczania – wymagania szczegółowe powiązane z edukacją zdrowotną w różnych przedmiotach na czterech etapach edukacyjnych. Na wstępie każdego etapu edukacyjnego zamieszczono podstawowe informacje dotyczące rozwoju, zdrowia oraz zachowań zdrowotnych uczniów w danym etapie. W przypadku wybranych przedmiotów, w których treści dotyczące edukacji zdrowotnej są szczególnie liczne (biologia/przyroda, wychowanie fizyczne, język obcy nowożytny, wiedza o społeczeństwie) zwrócono się do specjalistów w zakresie tych przedmiotów z prośbą o komentarz dotyczący ich realizacji, a także przykłady scenariuszy zajęć.

Autorzy wyrażają nadzieję, że poradnik ten będzie stanowić pomoc i inspirację do podjęcia skutecznej realizacji edukacji zdrowotnej na wszystkich etapach edukacyjnych.

Poradnik można pobrać w załączniku poniżej tekstu.

źródło: ore.edu.pl

Czw., 2 Lt. 2012 0 Komentarzy Dodane przez: Tadeusz Narkun