Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Trwa nabór do 11. edycji akcji "Żonkile"

Trwa nabór do 11. edycji akcji fotolia.pl

Tylko do 14 kwietnia szkoły, biblioteki i instytucje kultury mogą dołączyć do społeczno-edukacyjnej akcji Żonkile, organizowanej po raz 11. przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Akcja ma na celu upamiętnienie powstania w getcie warszawskim. Adresatami akcji są szkoły podstawowe i ponadpodstawowe, a także biblioteki i instytucje kultury. 

Finał akcji Żonkile tradycyjnie odbędzie się 19 kwietnia w rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. W tym roku przypada okrągła - 80. rocznica tego wydarzenia. W praktyce akcja Żonkile polega na zorganizowaniu przez różne podmioty wydarzeń upamiętniających wybuch powstania w getcie warszawskim.

W ramach centralnych obchodów rocznicowych, które organizuje inicjator akcji Żonkile - Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, została zaplanowana premiera poruszającej animacji "Zdążyć przed Panem Bogiem" stworzonej na podstawie reportażu Hanny Krall. Na tym jednak nie koniec. Organizator akcji udostępni nowe materiały edukacyjne, dopasowane do potrzeb i możliwości dzieci i młodzieży w danym wieku.

Ofertę Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN wzbogacą opowiadania uznanych autorek: Katarzyny Ryrych i Katarzyny Jackowskiej-Enemuo oraz film "Zdążyć przed Panem Bogiem" stworzony przez Hi-Story. Wszystkim materiałom towarzyszą scenariusze lekcji, które ułatwią nauczycielom i nauczycielkom przeprowadzenie zajęć dotyczących powstania w getcie warszawskim. Dla wszystkich osób zgłoszonych do akcji Muzeum zorganizuje szkolenia online dotyczące możliwości włączenia się w akcję Żonkile i wykorzystania towarzyszących jej materiałów edukacyjnych. 

Więcej informacji na temat akcji Żonkile, w tym formularze zgłoszeniowe: tutaj

Śr., 18 St. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Wojciech Dąbrówka