Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Próbna matura z informatyki - brawo dla organizatorów

Próbna matura z informatyki - brawo dla organizatorów fotolia.pl

10 stycznia w całym kraju odbyła się próbna matura z informatyki. Poinformował o tym portalsamorzadowy.pl.

Egzamin zorganizował oddział kujawsko-pomorski Polskiego Towarzystwa Informatycznego wspólnie z Zakładem Metodyki Nauczania Informatyki i Technologii Informacyjnej Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Centrum Kształcenia Ustawicznego Toruńskiego Ośrodka Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli.

Według Polskiego Towarzystwa Informatycznego inicjatywa ta wypełnia lukę, jaką stanowi brak informatyki na liście próbnych matur organizowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.

Próbne egzaminy maturalne przeprowadzają nauczyciele, posługując się materiałami pobranymi ze strony edu.rsei.umk.pl/edu_info. Zbiorcze wyniki zostaną opublikowane w dniu 29 lutego br.

Komentarz DWW: Dobrze, że są ludzie, dla których jednym z elementów życia jest pozytywna odpowiedź na pragnienie poety "Żeby nam się chciało chcieć". Dzięki temu uczniowie mogli sprawdzić swoje zaawansowanie w tej - co do tego nie ma żadnych wątpliwości - ważnej i przyszłościowej dziedzinie.

Pt., 13 St. 2012 0 Komentarzy Dodane przez: Tadeusz Narkun