Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Ogólna odpowiedź MEiN na stanowisko Zgromadzenia ZPP w sprawie oświaty

Ogólna odpowiedź MEiN na stanowisko Zgromadzenia ZPP w sprawie oświaty fotolia.pl

Podczas Zgromadzenia Ogólnego ZPP 8 czerwca 2022 r. podjęto stanowisko w sprawie  konieczności opracowania i wdrożenia długofalowej polityki oświatowej państwa.

Treść stanowiska dostępna jest tutaj.

Pismem z 2 sierpnia 2022 r. minister Dariusz Piontkowski odpowiedział na przedmiotowe stanowisko. Pan Minister na wstępie, jak to z reguły ma w zwyczaju resort edukacji udzielając odpowiedzi na jakiekolwiek pisma dotyczące części oświatowej subwencji ogólnej, podkreślił ogromny wzrost subwencji oświatowej w 2022 r. (szacunkowo, ostatecznie wyniesie 55.942,3 mln zł tj. o 7,1% więcej niż w 2021 r.). Skala wzrostu związana jest ze zmianami legislacyjnymi, o których w swoim stanowisku pisał także ZPP, a mianowicie: realizacja zajęć specjalistycznych, podwyżki wynagrodzeń dla nauczycieli od 1 maja br., standaryzacja zatrudnienia specjalistów w przedszkolach i szkołach, zmiany w awansie zawodowym nauczycieli od 1 września 2022 r.).

Minister Dariusz Piontkowski podkreślił, że Rząd RP wyraża gotowość do rozmów nad zmianami w systemie oświaty w szerokim gronie interesariuszy, włączając jednostki samorządu terytorialnego. 

Z pełną treścią odpowiedzi można zapoznać się poniżej. 

Pt., 5 Sp. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Katarzyna Liszka-Michałka