Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Ważna zmiana w nowej edycji programu Erasmus+

Ważna zmiana w nowej edycji programu Erasmus+ fotolia.pl

Osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą będą mogły ubiegać się o dofinansowanie w programie Erasmus+ na lata 2021-2027. To dobra wiadomość dla szkół i przedszkoli, których organem prowadzącym jest osoba fizyczna. Zmianę wprowadziła Komisja Europejska.

Do tej pory przedszkola i szkoły, których organem prowadzącym była osoba fizyczna były wykluczone z programu Erasmus+, a tym samym nie mogły ubiegać się o środki unijne. Taka sytuacja była postrzegana jako naruszenie zasady równego dostępu.

Przedszkola i szkoły, dla których organem prowadzącym jest osoba fizyczna to prawie 15 procent wszystkich tego typu placówek w polskim systemie oświaty.

Podstawowymi grupami w programie są m.in. uczniowie, studenci, wolontariusze, nauczyciele, pracownicy i kadra kierownicza szkół, trenerzy („uczestnicy”) oraz szkoły, uczelnie, przedsiębiorstwa, stowarzyszenia, ośrodki kształcenia („organizacje uczestniczące”). Uczestnicy mogą otrzymać dofinansowanie udziału w programie, w szczególności kosztów podróży i utrzymania. Z kolei „organizacje uczestniczące” występują w roli wnioskodawcy albo partnera.

Źródło: MEiN

Czw., 22 Kw. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska