Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Są zastrzeżenia co do włączania PCPR w planowane Centra Dziecka i Rodziny

Są zastrzeżenia co do włączania PCPR w planowane Centra Dziecka i Rodziny fotolia.pl

Zarząd Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Powiatowych i Miejskich Ośrodków Pomocy Rodzinie „CENTRUM” w wydanym stanowisku stanowczo sprzeciwił się włączeniu Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie w tworzone Centra Dziecka i Rodziny. „Stanowi to poważne zagrożenie dla utworzonego w ostatnich dziesięciu latach sprawnego systemu pomocy społecznej i wsparcia rodziny” – czytamy w dokumencie.

Zarząd „CENTRUM” podkreśla, że dotychczas realizowane działania, spotkania i konsultacje projektowe "Edukacja dla wszystkich” odbywały się poza szeroko rozumianym środowiskiem pomocy społecznej i systemu wsparcia rodziny, czyli poza m.in. Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej, Regionalnymi Ośrodkami Polityki Społecznej czy przedstawicielami Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie. Taka praktyka – wykluczania z dostępu do informacji o działaniach realizacji projektu „Edukacja dla wszystkich” – trwa w dalszym ciągu. Przedstawiciele Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Powiatowych i Miejskich Ośrodków Pomocy Rodzinie „CENTRUM” nie zostali zaproszeni na spotkania organizowane przez Ośrodek Rozwoju Edukacji z udziałem reprezentantów Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Jak podkreśla Zarząd Stowarzyszenia: „Oczekujemy zaprzestania dotychczasowej praktyki ingerowania w systemy pomocy społecznej i wsparcia rodziny i doprowadzenia do współpracy sektora edukacji i oświaty i sektora rodziny i polityki społecznej, z udziałem praktyków posiadających duże doświadczenie i wiedzę w obszarze pomocy społecznej i wsparcia rodziny”.

Pt., 16 Kw. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska