Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Dotacja na podręczniki, materiały edukacyjne i ćwiczeniowe w roku 2021

Dotacja na podręczniki, materiały edukacyjne i ćwiczeniowe w roku 2021 fotolia.pl

Minister Edukacji i Nauki przekazał do opiniowania projekt rozporządzenia w sprawie udzielania dotacji celowej na wyposażenie szkół w podręczniki, materiały edukacyjne i materiały ćwiczeniowe w 2021 r. 

Rozwiązania przyjęte w projektowanym rozporządzeniu utrzymują, co do zasady, rozwiązania przyjęte w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 5 marca 2020 r. w sprawie udzielania dotacji celowej na wyposażenie szkół w podręczniki, materiały edukacyjne i materiały ćwiczeniowe w 2020 r.

Na podstawie projektowanego rozporządzenia o dotację celową w 2021 r. mogą wnioskować szkoły i klasy uprawnione do uzyskania dotacji celowej. Ponadto mogą wnioskować szkoły i klasy, które otrzymały dotację celową w 2019 r. i 2020 r., w zakresie niezbędnym dla wyposażenia szkół w podręczniki i materiały edukacyjne między innymi ze względu na zwiększenie się liczby uczniów danych klas w stosunku do liczby uczniów w roku ubiegłym oraz w zakresie refundacji kosztów poniesionych na zakup podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych.

W projektowanym rozporządzeniu zwiększeniu uległy kwoty dotacji celowej obliczanej i przyznawanej na wyposażenie publicznych szkół podstawowych i szkół artystycznych realizujących kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej w:

  1. podręczniki do zajęć z zakresu edukacji: polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej i społecznej, podręczniki do zajęć z zakresu danego języka obcego nowożytnego lub materiały edukacyjne – w przypadku klas I–III w wysokości 90 zł na ucznia;
  2. podręczniki lub materiały edukacyjne w wysokości:
    • 168 zł na ucznia – w przypadku klasy IV,
    • 216 zł na ucznia – w przypadku klasy V i VI,
    • 300 zł na ucznia – w przypadku klasy VII i VIII.

Natomiast kwota dotacji celowej na materiały ćwiczeniowe pozostaje niezmieniona i wynosi do 50 zł na ucznia – w przypadku klas I–III oraz do 25 zł na ucznia – w przypadku klas IV–VIII. 

Projekt będzie opiniowany podczas lutowego posiedzenia Zespołu ds. Edukacji, Kultury i Sportu KWRiST.

Źródło: legislacja.gov.pl 

Pt., 5 Lt. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Katarzyna Liszka-Michałka