Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Języki bez belfra

Języki bez belfra fotolia.pl

Ośrodek Rozwoju Edukacji udostępnił publikację Aleksandra Lubiny „Języki bez belfra”. Powstała ona przy współpracy z firmą Think Global - wydawcą e-booka. Jak poprawić nasze kompetencje językowe? Nauka w szkole i kursy językowe nie wystarczą, trzeba jeszcze stosować proste ćwiczenia i reguły proponuje autor poradnika i doświadczony nauczyciel języków obcych.

Komunikowanie się w języku obcym jest jedną z podstawowych kompetencji społecznych niezbędnych we współczesnym świecie. Nie chodzi tu tylko o znajomość poszczególnych słówek, ale przede wszystkim o swobodę komunikacji w języku obcym w różnych sytuacjach życiowych. Jeszcze lepiej jeśli komunikując się posiadamy przynajmniej podstawową wiedzę na temat zwyczajów obcokrajowców czy miejsca, w którym przebywamy. Część informacji możemy oczywiście znaleźć bez przeszkód w sieci. Dzięki internetowi, nawet nie ruszając się ze swojego miejsca zamieszkania możemy łatwo komunikować się i prowadzić działalność na całym świecie. Ale brak znajomości języka obcego może stać się istotną przeszkodą w realizacji naszych celów osobistych i zawodowych.
 
"Języki bez belfra" to książka, dzięki której nauka języków może stać się prawdziwą przyjemnością, wręcz czynnością naturalną, taką samą jak oddychanie, jedzenie czy nawet ziewanie. Zazwyczaj nauka, nawet najtrudniejszych materii, okazuje się być przyjemniejsza, jeśli uczymy się jednocześnie dobrze się bawiąc. Aby umieć posługiwać się językiem, trzeba również umieć się nim bawić. Jest to więc doskonała lektura dla osób, które chcą skutecznie wzmocnić swoje kompetencje językowe bez przeznaczania sporych kwot na różne kursy doszkalające.

Polecamy. Podręcznik można pobrać na stronie ORE, klikając TUTAJ.

Źródło: ore.edu.pl

Czw., 12 Lt. 2015 0 Komentarzy Dodane przez: Tadeusz Narkun