Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Szkoła dobrze wychowana (sic!) - dobra praktyka

Szkoła dobrze wychowana (sic!) - dobra praktyka fotolia.pl

Pod tym nieco przewrotnym tytułem kryje się program, który może być realizowany we wszystkich typach szkół, w szkołach podstawowych, gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych. Ten program realizowany jest przez nauczycieli - wychowawców, a oddziałuje przede wszystkim na uczniów i rodziców. Nauczyciele biorący udział w programie otrzymują stosowne zaświadczenia.

29 listopada 2010 r. Radio Lublin rozpoczęło - w ramach audycji „Lekcja polskiego” – realizację społecznego programu wychowawczego „Szkoła dobrze wychowana”. Na antenie Radia Lublin zostały wyemitowane: reportaż i rozmowy, poświęcone pierwszemu tematowi tego programu. Projekt ten będzie realizowany do końca czerwca 2011 r.

Audycje są emitowane w poniedziałki, co dwa tygodnie, po wiadomościach o godz. 18.00 do godz. 19.00. Podczas audycji inicjatorzy programu proponują tematy lekcji wychowawczych. Starają się przy tym, aby proponowane tematy lekcji wychowawczych odpowiadały – jak to ujęto – „potrzebom wynikającym z dzisiejszych realiów”.

Dodatkowo, w każdy piątek na łamach Kuriera Lubelskiego zamieszczane są obszerne materiały podsumowujące temat wychowawczy. W ramach tego programu, placówki oświatowe deklarują chęć udziału w przedsięwzięciu, przeprowadzają lekcje wychowawcze i podejmują twórczą rywalizację w celu zdobycia tytułu „Szkoła dobrze wychowana”. Organizatorzy programu zachęcają wszystkich nauczycieli, dzieci i młodzież do udziału w kolejnej już edycji, mając nadzieję, że przyniesie to pozytywne efekty wychowawcze, które przełożą się na poprawę relacji społeczności szkolnej.

Celem programu „Szkoła dobrze wychowana” jest wspomaganie działań wychowawczych szkół i placówek oświatowych oraz kształtowanie właściwych postaw uczniów, budowanie prawidłowych relacji między uczniami, rodzicami i nauczycielami.
Więcej szczegółów na stronie www.radio.lublin.pl

Zapraszamy naszych czytelników do twórczego naśladownictwa.

Pt., 18 Mrz. 2011 0 Komentarzy Dodane przez: Tadeusz Narkun