Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Rozpoczęła się rekrutacja JST do Metody Planowania Rozwoju Instytucjonalnego

Rozpoczęła się rekrutacja JST do Metody Planowania Rozwoju Instytucjonalnego fotolia.pl

Przedmiotem działań kierowanych do samorządów lokalnych realizowanych przez Małopolską Szkołę Administracji Publicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (MSAP) będzie wsparcie szkoleniowo doradcze w zakresie wdrażania Metody Planowania Rozwoju Instytucjonalnego i jej wykorzystania w procesie kontroli zarządczej.

MSAP poinformował właśnie, że zakończył prace nad aktualizacją metody PRI, mającą na celu zwiększenie użyteczności wykorzystania tego narzędzia w procesach kontroli zarządczej.

W ramach PRI analizowanych jest 5 obszarów funkcjonowania samorządów:

  1. Przywództwo i strategia;
  2. Zarządzanie zasobami i procesami;
  3. Zarządzanie kapitałem ludzkim organizacji;
  4. Partnerstwo oraz
  5. Zarządzanie usługami publicznymi.

Znowelizowana metoda PRI wpiera rzetelną ocenę stanu kontroli zarządczej wprowadzonej ustawą o finansach publicznych w roku 2009. Wprowadzenie dodatkowej, niezwykle istotnej funkcjonalności jaką jest przede wszystkim ocena spełniania w JST standardów kontroli zarządczej zostało potwierdzone przez Ministerstwo Finansów, które zaakceptowało kształt oceny zawartej w opracowaniach dotyczących analizy instytucjonalnej gminy oraz analizy instytucjonalnej powiatu oraz zachęca do poddania się takiej ocenie. Dokonane zmiany znalazły również uznanie Departamentu Metodyki Kontroli i Rozwoju Zawodowego Najwyższej Izby Kontroli.

Obecnie w ramach ogłaszanego naboru planowane jest nawiązanie współpracy z 32-ma jednostkami samorządu gminnego lub powiatowego, które zadeklarują:

  1. zastosowanie we współpracy z ekspertami projektu metody PRI w zakresie analizy poziomu rozwoju, oceny kontroli zarządczej oraz opracowania planu rozwoju instytucjonalnego;
  2. wybór we współpracy z MSAP oraz wdrożenie wybranych rozwiązań służących poprawie zarządzania jednostką (w szczególności wspierających kontrole zarządczą).

Wsparcie dla samorządów świadczone będzie poprzez pomoc szkoleniowo – doradczą realizowaną na miejscu w JST oraz na odległość w wymiarze nie mniejszym niż 96 godzin pracy eksperta (12 dni) oraz przekazanie materiałów dotyczących metody PRI wraz z dostępem do aplikacji służącej realizacji analizy RI i ocenie kontroli zarządczej.

Do udziału w ramach tego naboru zapraszane są zarówno te samorządy, które do chwili obecnej nie miały styczności z metodą PRI, bądź też kontakt ten był bardzo ograniczony jak i bardziej doświadczone jednostki.

Przystępując do rekrutacji do projektu należy wypełnić załącznik nr 1 - deklarację uczestnictwa urzędu oraz załącznik nr 3 – formularz zgłoszeniowy pracownika samorządowego (wszystkie osoby zgłoszone w załączniku nr 1).

Wypełnione załączniki należy przesłać w formie skanu na skrzynkę email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W odpowiedzi zostanie przesłany elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który powinien zostać wypełniony przez wszystkie osoby zgłoszone przez urząd.

Więcej informacji uzyskać można pod numerem telefonu (22) 245 58 79 lub (12) 293 58 54.

Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone po zrekrutowaniu 32 jednostek samorządu terytorialnego.

Regulamin rekrutacji dostępny jest TUTAJ.

Źródło: MAC

Sob., 22 Lst. 2014 0 Komentarzy Dodane przez: Rafał Rudka