Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Elektrownia jądrowa blisko nas. Ministerstwo chce rozwiać wątpliwości

Elektrownia jądrowa blisko nas. Ministerstwo chce rozwiać wątpliwości fotolia.pl

Ministerstwo Klimatu i Środowiska na poważnie zaczyna przekonywać do elektrowni jądrowych. Na stronie resortu pojawiły się odpowiedzi związane z bezpieczeństwem takich instalacji. 

„Energetyka jądrowa to ważny kierunek zmian w polskiej energetyce. Dzięki elektrowniom jądrowym produkcja energii będzie tańsza niż z węgla i pozwoli na poważne zredukowanie emisji gazów cieplarnianych. Czy jej działanie jest bezpieczne dla sąsiadujących z nią ludzi i środowiska? Jak wybiera się jej lokalizację? Czy elektrownie wykorzystujące małe reaktory modułowe (SMR) można budować bliżej ludzi? Odpowiadamy na te i inne nurtujące pytania.” – pisze ministerstwo.

W krótkim wpisie przytaczane są fakty dotyczące energetyki jądrowej. Resort odnosi się m.in. do wpływu elektrowni na jedzenie, katastrofy w Czarnobylu oraz wskazuje gdzie tzw. atom stanowi większość produkowanej i wykorzystywanej energii.

Być może to część szerszej strategii promowania energetyki jądrowej. Po zmianie rządu pojawiły się wątpliwości co do chęci kontynuacji budowy pierwszej polskiej elektrowni jądrowej, które jednak ostatecznie zostały przez polityków rozwiane. Oficjalnie Polska nadal więc dąży do uzyskania energii z atomu.

Z publikacją MKiŚ można zapoznać się na jego stronie – POD TYM ADRESEM.

Czw., 28 Mrz. 2024 0 Komentarzy Dodane przez: Adrian Pokrywczyński