Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Więcej czasu na dostosowanie ZSIN. Znamy projekt rozporządzenia

Więcej czasu na dostosowanie ZSIN. Znamy projekt rozporządzenia fotolia.pl

Do 31 grudnia 2024 r. Główny Geodeta Kraju będzie miał czas na dostosowanie zintegrowanego systemu informacji o nieruchomościach (ZSIN) do obowiązujących przepisów, a starostowie na wprowadzenie zmian w systemach używanych do prowadzenia EGiB umożliwiających komunikację z ZSIN. Proponowane zmiany wynikają z projektowanego rozporządzenia Rady Ministrów zmieniającego rozporządzenie w sprawie zintegrowanego systemu informacji o nieruchomościach.

Jak podają projektodawcy, z uwagi na przedłużony okres realizacji zamówienia publicznego na rozbudowę ZSIN, spowodowany odwołaniem do Krajowej Izby Odwoławczej wykonawcy, którego oferta nie została wybrana, Główny Urząd Geodezji i Kartografii nie jest w stanie zagwarantować terminowego dostosowania systemów wykorzystywanych do prowadzenia rejestrów włączonych do ZSIN.

Przypomnieć należy, że aktualnie zgodnie z przepisami przejściowymi rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 października 2022 r. w sprawie zintegrowanego systemu informacji o nieruchomościach, termin na dostosowanie ZSIN do przepisów rozporządzenia, a także na dostosowanie systemów wykorzystywanych do prowadzenia rejestrów włączonych do ZSIN do przepisów tego aktu został określony na 31 grudnia 2023 r.

Przewiduje się, że rozporządzenie wejdzie w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

Z projektem rozporządzenia można zapoznać się tutaj 

Śr., 25 Prn. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Przemysław Matysiak