Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

„Lokal za grunt” - nowy tekst jednolity

„Lokal za grunt” - nowy tekst jednolity fotolia.pl

Ogłoszono nowy tekst jednolity ustawy o zbywaniu nieruchomości z rozliczeniem „lokal za grunt”.

Marszałek Sejmu wydała 16 czerwca 2023 r. obwieszczenie w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o zbywaniu nieruchomości z rozliczeniem „lokal za grunt”, jednak dopiero 4 sierpnia ogłoszono je w Dzienniku Ustaw.

Tekst jednolity dotyczy zmian w ustawie z dnia 16 grudnia 2020 r. o rozliczaniu ceny lokali lub budynków w cenie nieruchomości zbywanych z gminnego zasobu nieruchomości (Dz. U. z 2021 r. poz. 223) i uwzględnienia część zmian wprowadzonych ustawą z dnia 7 lipca 2022 r. o zmianie niektórych ustaw w zakresie sposobu finansowania programów mieszkaniowych (Dz. U. poz. 1561) oraz zmian wynikających z przepisów ogłoszonych przed dniem 16 czerwca 2023 r. Nowelizacja spowodowała m.in. zmianę tytułu ustawy.

Przedmiotowa ustawa określa zasady zbywania nieruchomości z gminnego albo powiatowego zasobu nieruchomości z rozliczaniem w cenie tych nieruchomości ceny lokali lub budynków przekazywanych przez nabywcę nieruchomości na własność gminie albo powiatowi, a także sposób postępowania z lokalami lub budynkami przekazanymi na własność gminie albo powiatowi przez nabywcę nieruchomości zbytej z gminnego albo powiatowego zasobu nieruchomości, których cenę rozliczono w cenie zbytej nieruchomości.

Pt., 11 Sp. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Adrian Pokrywczyński