23 marca odbyło się ostatnie szkolenie na temat gospodarowania mieniem Skarbu Państwa skierowanego do pracowników urzędów miast i starostw powiatowych. Cykl przeprowadził Związek Powiatów Polskich we współpracy z Krajową Radą Regionalnych Izb Obrachunkowych.
W ramach serii „Gospodarowanie mieniem Skarbu Państwa” odbyło się pięć szkoleń w formie online. Podczas spotkań przybliżone zostały praktyczne aspekty związane z obowiązkami starostów i prezydentów miast na prawach powiatu w zakresie gospodarowania nieruchomościami Skarbu Państwa. Wzięło w nich udział kilkaset osób – pracowników urzędów i jednostek powiatów-członków Związku Powiatów Polskich.
Tematem pierwszego szkolenia było wprowadzenie do zasad gospodarowania nieruchomościami, w którym omówiono podstawowe przepisy w tym zakresie. Następnie dwa spotkania poświęcone były perspektywie regionalnych izb obrachunkowych i dotyczyły najczęstszych błędów jakie RIO wskazywały w zeszłorocznym raporcie w sprawie gospodarowania mieniem Skarbu Państwa oraz próbie odnalezienia modelowych rozwiązań do sprawozdania przedkładanego wojewodzie. Dwa ostatnie szkolenia poświęcone były problemom praktycznym – w tym konkretnym pytaniom i zagadnieniom, które wskazywali uczestnicy szkoleń.
Szkolenia przeprowadzili Patrycja Grebla-Tarasek i Adrian Pokrywczyński – radcowie prawni i eksperci Związku Powiatów Polskich; Ewa Koszela - naczelnik Wydziału Kontroli Gospodarki Finansowej Regionalnej Izby Obrachunkowej w Katowicach oraz Jacek Mówiński – pracownik Wydziału Geodezji i Nieruchomości Starostwa Powiatowego w Iławie.
Już wkrótce kolejne szkolenia organizowane przez Związek Powiatów Polskich dla swoich członków. O ich tematyce i terminie będziemy informowali także na łamach Dziennika Warto Wiedzieć.