Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Rząd przyjął projekt ustawy o elektrowniach szczytowo-pompowych

Rząd przyjął projekt ustawy o elektrowniach szczytowo-pompowych fot.pixabay.com

Jak poinformowało Ministerstwo Klimatu i Środowiska, 28 lutego 2023 r., Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o przygotowaniu i realizacji inwestycji w zakresie elektrowni szczytowo-pompowych oraz inwestycji towarzyszących.

Resort podał także główne założenia projektu. Inwestycja dotycząca elektrowni szczytowo-pompowej ma być inwestycją celu publicznego. Decyzję o ustaleniu lokalizacji inwestycji dotyczącej elektrowni szczytowo-pompowej będzie wydawał wojewoda w ciągu miesiąca od złożenia wniosku przez inwestora. Wniosek będzie zawierał szczegółowe informacje i dane, a także będą do niego załączone opinie, m.in. związane z określeniem granic terenu objętego wnioskiem. Ostateczna decyzja o ustaleniu lokalizacji inwestycji dotyczącej elektrowni szczytowo-pompowej stanowić będzie podstawę do dokonywania wpisów w księdze wieczystej oraz w ewidencji gruntów i budynków.

Projekt, mimo że był konsultowany w ramach Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, nie uzyskał opinii, ponieważ resort wycofał go z obrad Zespołu Energii, Klimatu i Środowiska w grudniu i nie przesłał nowej wersji.

Czw., 2 Mrz. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Adrian Pokrywczyński