Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Wygraj inteligentne rozwiązanie bezpieczeństwa dla miasta

Wygraj inteligentne rozwiązanie bezpieczeństwa dla miasta fotolia.pl

Każde miasto jest wyjątkowe i wymaga indywidualnego podejścia do zagadnień bezpieczeństwa, mobilności i środowiska. W niektórych miastach konieczne jest wprowadzenie nowych rozwiązań monitoringu w miejscach wymagających lepszego dozoru, w innych potrzebna jest cyfrowa modernizacja przestarzałych technologii lub wypracowanie inteligentnego rozwiązania, które znacznie podniesie komfort mieszkańców. Przeszkodą mogą być jednak finanse, trudność w wyborze lokalizacji lub wątpliwości co do realnych korzyści wynikających z wdrożenia monitoringu.

Poczucie bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania ma decydujący wpływ na komfort życia obywateli. Firma Axis Communications, zaprasza miasta i gminy do konkursu, w którym mogą zgłaszać swoje “niebezpieczne zaułki” - miejsca  wymagające lepszego dozoru. Zwycięska gmina zyska inteligentne rozwiązanie bezpieczeństwa zaprojektowane indywidualnie do potrzeb danego miejsca i jego mieszkańców. Zgłaszane projekty mogą dotyczyć m.in. podniesienia poziomu bezpieczeństwa na konkretnym przejściu dla pieszych lub przejeździe kolejowym, monitoringu boiska szkolnego, placu zabaw czy skweru w miejskim parku.

W konkursie mogą wziąć udział gminy miejskie i miejsko-wiejskie, w tym miasta na prawach powiatu, jeżeli zamieszkuje w nich powyżej 50 000 mieszkańców lub jednostka pomocnicza (np. dzielnica) w mieście zamieszkanym przez powyżej 250 000 mieszkańców. Zgłoszenia należy przesyłać w terminie do 14 kwietnia 2023 r. w postaci wypełnionego formularza zgłoszeniowego podpisanego przez organ statutowy Zgłaszającego dostępnego tutaj.

Nagrodą w konkursie jest opracowanie rozwiązania dotyczącego bezpieczeństwa dla zwycięskiego Miejsca, jego realizacja oraz koszty towarzyszące – łącznie do maksymalnej wysokości 23 000 zł.

Więcej informacji na stronie organizatora.

Źródło: IP

Czw., 23 Lt. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Tomasz Smaś