Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Pieniądze na termomodernizację budynków

Pieniądze na termomodernizację budynków fotolia.pl

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił kolejne dwa konkursy wniosków o dofinansowanie projektów podnoszących efektywności energetyczną budynków. Pierwszy konkurs dotyczy obiektów użyteczności publicznej. Przeznaczono na niego 90 mln zł. Nabór rozpocznie się 29 grudnia i potrwa do 27 lutego 2018 r. Drugi nabór dotyczy budynków mieszkalnych. Dysponuje pulą 300 mln zł. Nabór wniosków rozpocznie się już 30 października i trwać będzie do 29 grudnia.

W obu konkursach nie mogą startować jednostki samorządu terytorialnego, ale w konkursie mieszkaniowym wnioski składać mogą spółdzielnie mieszkaniowe i wspólnoty. Warto przekazać im tę informację. Przy czym wnioski składać mogą podmioty z miast wojewódzkich i ich obszarów funkcjonalnych objętych mechanizmem ZIT oraz z miast subregionalnych wskazanych w kontraktach terytorialnych, w tym z miast średnich również tracących funkcje społeczno-gospodarcze (z wykazem tych ostatnich można zapoznać się tutaj.

Więcej informacji o konkursie na projekty mieszkaniowe zainteresowani znajdą tutaj. Pieniądze na dofinansowanie projektów pochodzą z programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Źródło: nfosigw.gov.pl

Niedz., 29 Prn. 2017 0 Komentarzy Dodane przez: Jarosław Komża