Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Jak budować społeczeństwo obywatelskie? BORIS

Jak budować społeczeństwo obywatelskie? BORIS fotolia.pl

BORIS, czyli Biuro Obsługi Ruchu Inicjatyw Społecznych ma swoją siedzibę w Warszawie. W wyniku prowadzonych przez BORIS konsultacji, szkoleń, działalności informacyjnej oraz innowacyjnych programów w wielu lokalnych społecznościach organizacje pozarządowe coraz lepiej odpowiadają na potrzeby swojego otoczenia oraz opracowują programy będące wyzwaniem zarówno dla organizacji, jak i dla całej społeczności lokalnej.

BORIS podejmuje działania zarówno na poziomie lokalnym, jak i na poziomie regionalnym, krajowym i międzynarodowym. Celem wysiłków organizacji jest wspomaganie rozwoju lokalnych organizacji, a przez to - rozkwit małych lokalnych społeczności.

Swoje sukcesy zawdzięcza – jak sam o sobie mówi - głównie aktywności ludzi, ich działaniom, pomysłom, wizjom - ludziom, którzy starają się sprostać wyzwaniom stojącym przed organizacjami pozarządowymi. Razem stanowimy wiedzę, zdolności oraz doświadczenie. I teraz jest czas na wspólne działanie.
BORIS pracuje z rożnymi partnerami: z ludźmi działającymi w organizacjach pozarządowych, przedstawicielami samorządu terytorialnego i administracji państwowej, prywatnych fundacji zagranicznych. Wszystkie programy nakierowane są na wzmacnianie organizacji pozarządowych, wpływanie na proces decyzyjny administracji publicznej, aktywizowanie społeczności lokalnych oraz zachęcanie do dobroczynności.

Strategie działań organizacji ukierunkowane są na współpracę ze wszystkimi sektorami. W ten sposób dba o kompleksowy rozwój organizacji pozarządowych oraz tworzenie przyjaznego środowiska dla wzrostu aktywności społecznej i lepiej odpowiada na potrzeby społeczeństwa.

Więcej informacji na stronie www.boris.org.pl. Zapraszamy do jej odwiedzenia.

Pon., 5 Mrz. 2012 0 Komentarzy Dodane przez: Tadeusz Narkun