Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Jak budować społeczeństwo obywatelskie? INTEGRACJA

Jak budować społeczeństwo obywatelskie? INTEGRACJA fotolia.pl

Integracja to ogólnopolska organizacja pozarządowa, aktywnie działająca na rzecz ponad 5-milionowej grupy osób z niepełnosprawnością, ich rodzin i opiekunów. Powstała w 1995 r. z inicjatywy Piotra Pawłowskiego, twórcy i redaktora magazynu „Integracja”.

Misją Integracji jest poprawa sytuacji osób z niepełnosprawnością, kształtowanie świadomości obywatelskiej, działanie na rzecz wyrównywania szans oraz integracji społecznej.

Integracja od 1995 r. stawia sobie za cel tworzenie sprzyjających warunków, dzięki którym osoby z niepełnosprawnością będą mogły uczestniczyć w życiu społecznym i zawodowym w jak najszerszym zakresie.
Pokazujemy, że niepełnosprawność to normalność, a osoby z różnymi dysfunkcjami – tak samo jak osoby sprawne – mają pasje, talenty, mogą zakładać rodziny i mieć dobrą pracę.

Idee Integracji realizują dwie organizacje pożytku publicznego: Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji oraz Fundacja Integracja, której partnerem strategicznym jest Shaw Trust, jedna z największych brytyjskich organizacji wspierająca zatrudnienie osób z niepełnosprawnością i zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Integracja jest członkiem: Koalicji na rzecz Osób z Niepełnosprawnością, Workability Europe, Rehabilitation International, a jej członkowie zasiadają w: Krajowej Radzie Konsultacyjnej przy Pełnomocniku Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, Społecznej Radzie Konsultacyjnej przy prezydencie m.st. Warszawy, zespole Rzecznika Praw Obywatelskich, koalicji Masz głos, masz wybór i innych.

Więcej o INTEGRACJI można dowiedzieć się TUTAJ. Polecamy

Niedz., 11 Mrz. 2012 0 Komentarzy Dodane przez: Tadeusz Narkun