Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Ostatni moment na skorzystanie z rządowego programu dofinansowania zakupu dekodera lub telewizora

Ostatni moment na skorzystanie z rządowego programu dofinansowania zakupu dekodera lub telewizora fot.pixabay.com

Tylko do 31 grudnia 2022 roku można skorzystać z programu dofinansowania zakupu dekodera telewizji naziemnej lub telewizora. Jeśli ktoś planuje zakup telewizora, to może otrzymać dopłatę w wysokości 250 zł, natomiast kupując dekoder, kwota dofinansowania wyniesie 100 zł. 

Wniosek w rządowym programie dofinansowania zakupu odbiornika cyfrowego można złożyć za pośrednictwem:

  • formularza online na platformie gov.pl,
  • Poczty Polskiej w tradycyjnej formie papierowej – lista placówek, gdzie można złożyć wniosek.

Po złożeniu wniosku otrzymujemy unikalny kod, który umożliwi realizację dofinansowania. Kod zostanie wysłany na podany w formularzu adres e-mail (jeśli wniosek został złożony online) lub przekazany przez pracownika Poczty Polskiej, w postaci wydruku.

Otrzymany kod z przyznanym świadczeniem można zrealizować w sklepach internetowych i stacjonarnych, które przystąpiły do programu. Obecnie w programie zarejestrowało się już 1 164 przedsiębiorców, co umożliwia realizacje świadczenia w 3 807 punktach sprzedaży zlokalizowanych w całej Polsce. Wyszukiwarka sklepów, w których zrealizujesz świadczenie dostępna jest tutaj.

Dotychczas blisko 600 tysięcy osób otrzymało dofinansowanie zakupu odbiornika cyfrowego. Składając wniosek o dofinansowanie, świadczeniobiorca oświadcza m.in., że jego gospodarstwo domowe ze względu na trudną sytuację materialną nie może samodzielnie ponieść kosztów zakupu nowego sprzętu. Realizacja świadczenia przy zakupie bardzo drogich odbiorników cyfrowych, bez wyraźnego uzasadnienia (np. wynikającego z potrzeb zdrowotnych), może zostać w świetle prawa uznana za nadużycie.

Więcej informacji o rządowym programie dofinansowania znajduje się tutaj.

Źródło: Cyfryzacja KPRM

Śr., 30 Lst. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Tomasz Smaś