To oczywiste, że w dobie ciągłego pospiechu i wszechogarniającego stresu, potrzeba nam rozrywki. Jeśli ktoś nie ma na nie pieniędzy, za portalem Senior.pl polecamy takie, które nie obciążają kieszeni.
„1. Otwarcie wystawy. Wernisaże bywają zamkniętymi imprezami, ale są również w lokalnych galeriach imprezy, na które może wejść każdy miłośnik sztuki. Otwarcie wystawy to sposobność do spotkania twórców, miłośników sztuki, przedstawicieli władz i wypicia z nimi lampki wina podawanej zwykle przy takiej okazji.
2. Karaoke. Bardzo popularnym stało się śpiewanie na tle odtwarzanego z nagrania akompaniamentu instrumentalnego. Ludzie lubią próbować swoich sił jako wokaliści, stąd chętnie korzystają z możliwości publicznego wystąpienia i takiej zabawy w gronie przyjaciół. Wejście do pubów i klubów oferujących ten rodzaj rozrywki jest zwykle darmowe, organizatorzy mają nadzieję na zysk ze sprzedaży trunków dzięki takim imprezom.
3. Noc muzeów. To wydarzenie kulturalne, w czasie którego udostępniane są muzea, galerie, i inne instytucje w określonym dniu w godzinach nocnych. W ramach przedsięwzięcia często przewidziane są specjalne atrakcje, np. zwiedzanie obiektów zazwyczaj niedostępnych, koncerty, warsztaty. Zwiedzanie jest darmowe lub wymaga uiszczenia symbolicznej opłaty.
4. Wolontariat. Imprezy kulturalne wymagają nakładu pracy nie tylko profesjonalistów, często potrzebni są również wolontariusze, którzy odpowiadają za porządek, informację, rejestrację gości. Za pomoc przy organizacji przedsięwzięcia zazwyczaj są wynagradzani wolnym wstępem na widowiska, wystawy czy koncerty.
5. Odczyt autorski. Z okazji napisania sztuki, powieści, tomiku wierszy w księgarniach, domach kultury i innych tego rodzaju miejscach organizowane są odczyty wykonywane przez samego autora. Mają na celu promocję dzieła i integrację miłośników sztuki i literatury. Udział w spotkaniach tego rodzaju jest bądź nieodpłatny, bądź kosztuje niewiele.
6. Kluby dyskusyjne. Gromadzą ludzi o podobnych poglądach, zamiłowaniach, hobby. Mogą dotyczyć niemal wszystkiego – kwestii politycznych, literackich, artystycznych, podróżniczych, sportowych. Spotkania mogą odbywać się w prywatnych domach, ośrodkach kultury, budynkach parafialnych, warto zasięgnąć informacji o funkcjonowaniu konkretnego klubu za pośrednictwem Internetu, lokalnej prasy lub telewizji.
7. Imprezy miejskie. W Polsce popularne są tzw. dni miast, władze większych i mniejszych miejscowości organizują dla swoich mieszkańców koncerty, wystawy, przedstawienia. Są to imprezy darmowe i odbywają się cyklicznie – co roku przez kilka dni"
Źródło: www.Senior.pl